Kolejny koncert z cyklu „Błogosławieni Kapłani polscy w Wolnym Mieście Gdańsku”

W niedzielę 6 grudnia br. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu „Błogosławieni Kapłani polscy w Wolnym Mieście Gdańsku”.

Tym razem koncert zespołu „Folk Acoustic” oraz prelekcja wygłoszona przez Kamila Ruteckiego, pracownika Działu Naukowo-Edukacyjnego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, poświęcone były bł. ks. Marianowi Góreckiemu i jego działalności wśród Polaków żyjących w Nowym Porcie.

Zachęcamy do zapoznania się z nagraniem oraz galerią zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

Kolejny koncert odbędzie się w niedzielę 13 grudnia br. w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku. W trakcie wydarzenia wygłoszony zostanie referat o bł. ks. Franciszku Rogaczewskim i Polakach w Wolnym Mieście Gdańsku.

Więcej informacji o cyklu "Błogosławieni Kapłani polscy w Wolnym Mieście Gdańsku".

#M2WSKulturalnie
Aktualności związane z działalnością kulturalną Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.