Westerplatte - Historia i Pamięć

1 września 1939 r. Westerplatte na stałe wpisało się do globalnej historii wielkich konfliktów. Dziś to Pole Bitwy o międzynarodowym znaczeniu, odwiedzane corocznie przez setki tysięcy turystów. Jednak obecny stan Westerplatte nie oddaje należnego hołdu bohaterom, którzy stanęli do walki z niemiecki agresorem, choć szanse na zwycięstwo były nikłe.

By dzisiaj opowiadać o swojej dramatycznej historii, Westerplatte potrzebuje kompleksowego planu rewitalizacji.

Krótki film o Westerplatte, który dziś Państwu prezentujemy przybliży historię Westerplatte i propozycje rewitalizacji terenów byłej Polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej.

Scenariusz:  Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, Oddział Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Reżyseria: Marcin Maziarzewski