Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych. W związku z tym w piątek, 19 lutego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli certyfikowani przewodnicy, a także dyrekcja i pracownicy naszej instytucji.

Zebranie podzielone zostało na dwie części – w pierwszej dyrektor dr Karol Nawrocki przybliżył szczegóły związane z realizacją inwestycji Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Goście mieli okazję poznać planowaną trasę zwiedzania, a także poszczególne etapy budowy. Następnie Bartłomiej Garba, kierownik Działu Wystaw, a także Łukasz Gurfinkiel, koordynator przewodników w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, przedstawili plany szkoleń i warsztatów, które zostaną zrealizowane w bieżącym roku. Natomiast Magdalena Hajduk, kierownik Działu Komunikacji i Promocji zaproponowała nowe rozwiązania mające na celu automatyzację procesów związanych z rezerwacją usługi przewodnickiej, a także zwiększenie funkcjonalności strony internetowej Muzeum właśnie pod tym kątem. Na koniec Hanna Mik-Samól, rzecznik prasowa, opowiedziała o możliwościach współpracy z mediami.

Drugą część spotkania stanowił panel dyskusyjny, podczas którego przewodnicy oraz dyrekcja i pracownicy Muzeum wymienili się spostrzeżeniami na temat funkcjonowania naszej instytucji w zakresie usługi przewodnickiej. Podzielono się również pomysłami na usprawnienie ruchu turystycznego na półwyspie Westerplatte.

Wszystkim przewodnikom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, satysfakcji z pracy przewodnickiej, nieustającej pasji i zapału oraz wielu zadowolonych turystów.