Spektakl teatralny – Obywatel Junod (Festiwal Kultury Utraconej)

Spektakl teatralny – Obywatel Junod (Festiwal Kultury Utraconej)

W ramach Festiwalu Kultury Utraconej 14 i 15 maja w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się wyjątkowy spektakl, podejmujący wielowątkową historię śmierci jednego z najwybitniejszych twórców polskiego kina przedwojennego – Eugeniusza Bodo.


 
Narracja spektaklu zbudowana została wokół przesłuchań Bodo, którego funkcjonariusze NKWD oskarżali o działalność szpiegowską. Sceny śledztwa przeplatane były retrospektywami z czasów, gdy Bodo święcił rekordy popularności na planach filmowych i na scenach kabaretów w Polsce i Rosji. W trakcie występu mieliśmy okazję usłyszeć wykonania takich przebojów jak „Sex appeal” oraz innych nieco mniej rozpoznawalnych utworów.

 

Dziękujemy artystom za występ oraz licznej publiczności za przybycie.

Spektakl powstał na zamówienie: Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Partnerami Festiwalu Kultury Utraconej są: Instytut Pamięci Narodowej, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Radio Gdańsk SA, Oblackie Centrum Edukacji i Kultury, TVP Historia.

Patronaty medialne: Polskie Radio SA, Telewizja Polska SA – Oddział w Gdańsku.

Patronat honorowy nad Festiwalem Kultury Utraconej objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

Festiwal Kultury Utraconej został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie www organizatora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (muzeum1939.pl) oraz Festiwalu Kultury Utraconej.

Do zobaczenia przy okazji kolejnych wydarzeń w ramach Festiwalu Kultury Utraconej!