Przejdź do treści
pokaz PF2F

Premiera widowiska multimedialnego „Poland: First to Fight

23 sierpnia 2019 r. rozpoczęliśmy obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Data ta jest symboliczna. Właśnie tego dnia w 1939 r. Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow podpisali pakt, do którego dołączony został tajny protokół, dzielący wpływy III Rzeszy i Związku Sowieckiego w Europie Środkowo-Wschodniej.  


Jednym z wydarzeń rozpoczynających obchody był wieczorny pokaz widowiska multimedialnego „Poland: First to Fight”. W czasie tego spektakularnego przedstawienia łączącego ze sobą elementy choreografii oraz video mappingu przybliżono widzom genezę, przebieg oraz skutki tragicznego konfliktu. Ukazano również heroizm Polaków, ich walkę z okupantami i grozę, jaką niosła za sobą wojna. Przypomniano sylwetki wybitnych Polaków, którzy w imię największych poświęceń byli gotowi nieść pomoc innym i walczyć o wolność swojej ojczyzny. 


Podczas spektaklu zostały użyte nowoczesne techniki multimedialne takie jak video mapping 3D, ekrany diodowe, wielkoformatowe animacje, efekty pirotechniczne, a także muzyka i dźwięki. Udział aktorów dodał całości widowiska dynamizmu. Realizatorem wydarzenia była firma Projection Artworks z Wielkiej Brytanii, która posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu widowisk plenerowych. 


Na wszystkie pokazy dostępne były darmowe wejściówki. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych projekcjach, które zaprezentujemy w sobotę oraz niedzielę (24-25.08.) w godzinach 20:45, 22:00 oraz 23:15.