Uczniowie podczas wykonywania poszczegółnych zadań w trakcie gry edukacyjnej na Westerplatte.

Pilotażowa edycja gry edukacyjnej "Westerplatte - odnajdź klucz do historii”

22 kwietnia 2013 r. odbyła się pilotażowa edycja gry edukacyjnej „Westerplatte – znajdź klucz do historii” przygotowanej przez Muzeum II Wojny Światowej i skierowanej do do uczniów klas II i III szkół podstawowych. Udział w niej wzięli uczniowie z gdańskich szkół podstawowych nr 44, 61 i 45. Uczestnicząc w grze i wykonując poszczególne zadania w historycznym miejscu Pola Bitwy Westerplatte, poznali dzieje Wojskowej Składnicy Tranzytowej.

Celem gry edukacyjnej było przybliżenie historii Westerplatte dla uczniów szkół podstawowych i zapoznanie ich z obiektami znajdującymi się na półwyspie. Uczniowie otrzymali karty z zadaniami do wykonania na poszczególnych etapach gry. Zadania przygotowane zostały w taki sposób, aby połączyć zdobywanie wiedzy i zabawę, jednocześnie ucząc pracy w zespole i wspólnego rozwiązywania historycznych zagadek. Udział w grze edukacyjnej wzięli również rekonstruktorzy, którzy pomagali uczniom wykonywać zadania oraz opowiadali o wyposażeniu i umundurowaniu żołnierzy w okresie II wojny światowej. Atrakcją były również przejazdy drezynami po półwyspie historyczną trasą kolejową.

Trwają zapisy na kolejne edycje.

Informacji na temat projektu udziela Katarzyna Zienkiewicz,k.zienkiewicz@muzeum1939.pl tel. 58 323-75-41