Spacer

Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych - spacery muzealne

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych, obchodzonego 19 października, edukatorzy z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przygotowali spacery muzealne po wybranych częściach wystawy czasowej „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej” oraz ekspozycji głównej. Podczas wydarzenia uczestnicy poznają założenia polityki dwóch okupantów: niemieckiego i sowieckiego wobec polskich duchownych. Edukatorzy prowadzący zajęcia przybliżą postaci m.in. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, ojca Maksymiliana Marii Kolbego oraz ks. Franciszka Rogaczewskiego. Ponadto w kontekście omawianej tematyki pracownicy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku opowiedzą o eksponatach zgromadzonych na wystawach.

Spacery  w dniu 17 października br. (niedziela) są kierowane do osób indywidualnych powyżej 18. roku życia. Odbędą się one w godz.: 11:00, 12:30, 14:00 oraz 15:30. Maksymalna liczba uczestników jednego spaceru wynosi 12 osób.

Z kolei we wtorek tj. 19 października br. o godz. 10:00, 11:30,13:00 i 14:30 zapraszamy zorganizowane grupy młodzieży, uczniów klas trzecich i czwartych szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami. Maksymalna liczba uczestników jednego spaceru wynosi 25 osób.

Zainteresowanych udziałami w spacerach muzealnych prosimy o wypełnienie formularzy rejestracyjnych na 17 października dla osób powyżej 18. roku życia dostępny tutaj oraz na 19 października dla uczniów klas trzecich i czwartych szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami dostępny tutaj.

Następnie przesłanie formularza na dany dzień na adres e-mail: edukacja@muzeum1939.pl

Udział w spacerach muzealnych jest bezpłatny.

Czas trwania spaceru to około 60 minut.