Książka miesiąca – Michał Bogdanowicz, „Wojenne wybory Chaima Sygala”

Książka miesiąca – Michał Bogdanowicz, „Wojenne wybory Chaima Sygala”

W lipcu zachęcamy do zapoznania się z interesującą lekturą – naszą kolejną książką miesiąca. Tym razem jest nią publikacja naukowa autorstwa Michała Bogdanowicza pt. Wojenne wybory Chaima Sygala. Przez najbliższy miesiąc będzie można ją kupić w promocyjnej cenie 49 złotych.

 

Co sprawia, że człowiek potrafi porzucić normy moralne i przemienić się z potencjalnej ofiary w oprawcę? Czy wojenna rzeczywistość i konieczność ciągłej walki o przetrwanie mogą usprawiedliwiać wyrządzanie krzywd innym ludziom? To tylko wybrane pytania, które mogą się nasuwać w przypadku takich osób, jak Chaim Sygal. Jest to postać szerzej nieznana. Dzięki dokumentom pochodzącym z ukraińskich archiwów, można prześledzić – na przykładzie losów tytułowego bohatera – położenie i przemianę jednostki w sytuacji skrajnego zagrożenia.

 

Książka Wojenne wybory Chaima Sygala jest opracowaniem naukowym. Składa się z pięciu głównych rozdziałów i obszernego aneksu źródłowego. To cenne pozycja dla badaczy XX w. i wszystkich pasjonatów historii.

Publikacja jest dostępna zarówno w naszym sklepie internetowym, jak i w stacjonarnym, który mieści się na poziomie –3 budynku MIIWŚ.