Wydarzenia kulturalne

Koncerty, spektakle, wieczory artystyczne, multimedialne widowiska muzyczne oraz wydarzenia specjalne. Projekty nawiązujące do wydarzeń i problematyki okresu II wojny światowej tworzone we współpracy z instytucjami kultury, środowiskami artystycznymi oraz znanymi i cenionymi wykonawcami różnorodnych gatunków muzycznych.

Festiwal Kultury Utraconej - III edycja

III edycja FKU rozpoczęła się od odsłonięcia muralu promującego III edycję Festiwalu 18 maja 2024 roku. Wydarzeniem Festiwalu Kultury Utraconej, które na pewno na dłużej pozostanie w pamięci, był koncert O.S.T.R. w trakcie którego premierowo przed publicznością wykonał On utwory z nowego albumu ‘’XX’’, stworzonego we współpracy z MIIWŚ. Zwieńczeniem III edycji FKU była "Potańcówka" na Elektryków w wykonaniu Małej Orkiestry Dancingowej.

Festiwal Kultury Utraconej - III edycja
Festiwal Kultury Utraconej - II edycja

Festiwal Kultury Utraconej - II edycja

II edycja Festiwalu Kultury Utraconej odbyła się w 2023 roku. Było to wydarzenie, które umożliwiało zanurzenie się w utraconym świecie II Rzeczpospolitej i poznanie jego fenomenu.

Festiwal Kultury Utraconej - I edycja

W 2022 roku miała miejsce inauguracja autorskiego projektu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – Festiwalu Kultury Utraconej. Wydarzenia zorganizowane w jego ramach przybliżały straty, które polska kultura poniosła w latach 1939–1945 – zarówno w sferze duchowej, jak i materialnej. Wyjątkowy dorobek artystyczny II Rzeczpospolitej Polskiej i jego fenomen przypomnieliśmy za pomocą wybranych twórców i ich dzieł.

Festiwal Kultury Utraconej - I edycja
Więcej o wydarzeniach
ZOBACZ WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI