Q&A

Today Open  10:00-20:00

Czy bilet internetowy musi być wydrukowany?

Nie ma konieczności drukowania biletu. Można go zapisać na urządzeniu mobilnym (np. telefon, tablet) i okazać w punkcie kontrolnym. Bilet po opłaceniu generuje się na koncie użytkownika w zakładce „Twoje zakupy”.

 

Co oznaczają godziny na grafiku zakupu biletów?

Podane w grafiku zakupu biletów przedziały godzinowe oznaczają czas wejścia na wystawę. Dla przykładu przedział 10:00-12:00 oznacza, że należy wejść na teren ekspozycji w podanych widełkach czasowych.

 

Dlaczego nie mogę kupić online biletu na wtorek?

Wtorki są dniami bezpłatnego zwiedzania wystawy. Bilety na ten dzień można otrzymać wyłącznie w dniu zwiedzania, w kasach biletowych.  Nie ma możliwości ich wcześniejszego pobrania lub zarezerwowania.

 

Ile czasu zajmuje zwiedzenie ekspozycji?

Zwiedzenie Wystawy głównej zajmuje około 3 godzin, Wystawy dla dzieci – około 45 minut. Jest to czas rekomendowany, natomiast ze względu na różne preferencje zwiedzających możliwe jest wejście na wystawę nawet na godzinę przed jej zamknięciem.

 

Czy na miejscu będzie przewodnik?

Usługa przewodnicka jest płatna dodatkowo i wymaga wcześniejszego, bezpośredniego kontaktu z wybranym przewodnikiem. Listę znajdziecie Państwo na naszej stronie https://muzeum1939.pl/przewodnicy. W kasach biletowych można wypożyczyć audioprzewodnik (przewodnik w formie elektronicznej), który ułatwia zwiedzanie i jest dostępny w języku polskim, angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim.

 

Czy w muzeum jest miejsce, gdzie można zostawić walizkę lub inny większy bagaż?

Na terenie Muzeum są zlokalizowane szafki samoobsługowe, gdzie można zostawić plecaki, większe torby i małe walizki. Szafki dostępne są za kaucją zwrotną 2 zł. Duże plecaki i walizki, które nie mieszczą się w szafkach można zostawić w szatni pod warunkiem dostępności miejsca.

 

Gdzie mogę zaparkować samochód lub autokar?

Muzeum posiada parking podziemny dla samochodów osobowych. Pierwsza godzina parkowania jest zwolniona z opłaty, a każda następna kosztuje 5zł.

Muzeum nie dysponuje dedykowanym parkingiem dla autokarów. Można zaparkować autokar na czas wysiadania/ wsiadania grupy, a następnie skorzystać z parkingów miejskich.

 

Czy mogę wejść na wystawę z dzieckiem?

Ze względu na zawarte treści Wystawa główna jest rekomendowana dla dzieci powyżej 12 roku życia. Na wystawy można wejść z dzieckiem w każdym wieku, decyzję o wejściu młodszych zwiedzających podejmują opiekunowie. Na Wystawie głównej znajduje się Wystawa dla dzieci "Podróż w czasie", która dedykowana jest młodszym zwiedzającym (dzieci w wieku 7-12). 

Po terenie muzeum i wystaw można bez problemu poruszać się wózkiem dziecięcym. Dodatkowo na terenie Muzeum znajdują się dwa pokoje dla rodzica z dzieckiem (na poziomie -2 i -3).

 

Czy na terenie muzeum znajduje się punkt gastronomiczny?

Tak, na poziomie -3 znajduje się Bistro Muzeum, a na poziomie +4 Restauracja Vidokova.

 

Czy w Muzeum jest miejsce, gdzie można kupić pamiątki?

Tak, na poziomie -3 znajduje się sklep muzealny, gdzie można zakupić  pamiątki i gadżety muzealne. Dostępne są również publikacje oraz odzież patriotyczna. Można również zakupić i wysłać okolicznościowe pocztówki.

 

Czy można zwiedzać Muzeum z psem?

Na teren Muzeum nie wolno wprowadzać  żadnych zwierząt, z wyjątkiem psa przewodnika osoby niewidomej lub niedowidzącej oraz psa asystenta osoby niepełnosprawnej ruchowo.  

 

Czy na wystawie można się komunikować telefonicznie?

Wystawa znajduje się w całości pod powierzchnią ziemi, na głębokości 14 metrów. W związku z tym może pojawić się problem z łącznością telefoniczną. Dla zwiedzających udostępniona jest wewnętrzna sieć internetowa, która działa na terenie całego Muzeum.

 

Czy muzeum dysponuje wózkami inwalidzkimi?

Tak, w punkcie informacyjnym muzeum można bezpłatnie wypożyczyć wózek inwalidzki.