Direkt zum Inhalt

Wystawy

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oprócz wystawy głównej prezentuje szereg innych ekspozycji - między innymi czasowe, skierowane do dzieci, a nawet wirtualne - dostępne w przestrzeni internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wystawami!

WYSTAWA GŁÓWNA

Wystawę główną tworzą trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Ekspozycja przedstawia polskie doświadczenie wojny, wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy.

WYSTAWY CZASOWE

Zachęcamy do zwiedzania wystaw czasowych, które prezentowane są zarówno w budynku MIIWŚ, jak i na placu przed naszą instytucją.

Wystawy czasowe
Wystawa dla dzieci

WYSTAWA DLA DZIECI

Na wystawie głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przygotowano specjalną przestrzeń przeznaczoną dla dzieci poniżej 12 roku życia pt. "Podróż w czasie".

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA NA WESTERPLATTE

Ścieżkę edukacyjną znajdującą się na Westerplatte otwarto w czerwcu 2011 r. Uzupełnia ona wystawę plenerową „Westerplatte: Kurort – Bastion – Symbol”, skupiając uwagę zwiedzających na architekturze i topografii terenu.

Ścieżka edukacyjna na Westerplatte
WYSTAWY WIRTUALNE

Korzystając z najnowszych technologii, przygotowujemy wirtualne wersje naszych wystaw czasowych, które zostały zaprezentowane w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

WYSTAWY ARCHIWALNE

Dowiedz się więcej o wystawach, które były prezentowane przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

WYSTAWY ARCHIWALNE