Direkt zum Inhalt

Udogodnienia dla osób z dysfunkcjami

Budynek Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przystosowany jest do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne.

Dla osób z ograniczoną swobodą poruszania przygotowana została rampa prowadząca bezpośrednio do wejścia, a także windy pozwalające na przemieszczanie się między poziomami. Ciągi komunikacyjne na wszystkich wystawach są szerokie, pozwalają na bezproblemowe poruszanie się na wózku inwalidzkim.

Dla osób z dysfunkcjami wzroku przygotowano ścieżki dotykowe prowadzone na wszystkich poziomach. W Punkcie Informacji można wypożyczyć książkowe plany tyflograficzne. W strefach ogólnodostępnych rozmieszczono plany tyflograficzne pomagające zorientować się w przestrzeni osobom niewidzącym i niedowidzącym.

Zapewniamy możliwość poruszania się po wszystkich przestrzeniach muzealnych dostępnych dla zwiedzających wraz z psem asystującym. W punkcie informacji do dyspozycji gości są wózki inwalidzkie. Ponadto przygotowane są przewodniki w tłumaczeniu na język migowy oraz z audiodeskrypcją.