Direkt zum Inhalt

Wydarzenia kulturalne

Dział Wydarzeń Kulturalnych zajmuje się organizacją koncertów, spektakli, wieczorów artystycznych i wydarzeń specjalnych. Współpracuje z instytucjami kultury, organizacjami kulturalnymi i bezpośrednio z artystami, co owocuje licznymi projektami nawiązującymi do kultury przedwojennej Polski oraz upamiętniającymi ważne daty związane z wydarzeniami z czasów II wojny światowej.

Koncert „ODnowa”

Autorski projekt Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wykonanym na podstawie scenariusza Krystiana Iwanowa, kierownika Działu Wydarzeń Kulturalnych MIIWŚ. Tytuł wydarzenia nawiązuje nie tylko do prezentacji twórczości artysty w nowych, specjalnie na te okoliczność powstałych aranżacjach, ale również do zaangażowania do projektu artystów młodego pokolenia: od aranżerów, poprzez kompozytorów niektórych melodii i wykonawców, a na dyrygencie skończywszy.

Więcej o wydarzeniach
ZOBACZ WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI