Orzeł

Bezpłatny pokaz filmu "Orzeł" + wykład

1 września o godzinie 16.30 zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu wojennego „Orzeł” w reżyserii Leonarda Buczkowskiego. Krótki wykład dotyczący aspektów historycznych przed rozpoczęciem seansu wygłosi dr Marcin Westphal, historyk, zastępca dyrektora ds. merytorycznych w Narodowym Muzeum Morskim. Pokaz odbędzie się w sali kinowej (poziom -3).

ORZEŁ
Reż. Leonard Buczkowski, 104 min, 1959, Polska, wojenny

Okręt podwodny "Orzeł" po rozpoczęciu II wojny światowej zostaje internowany w Tallinie. Załoga decyduje się na ucieczkę, uciekając przed pościgiem Kriegsmarine przez cały Bałtyk. Mimo przeciwności losu, przedostaje się na Morze Północne. Przed nimi prosta droga do Anglii.

Swobodna ekranizacja legendy o brawurowej ucieczce polskiej łodzi podwodnej z internowania w Estonii. Wyraziste postacie i trzymająca w napięciu akcja składają się na klasyczne kino wojenne.

Prelekcję przed seansem wygłosi dr Marcin Westphal, historyk, zastępca dyrektora ds. merytorycznych w Narodowym Muzeum Morskim.

Bezpłatne wejściówki na pokaz są dostępne do pobrania w kasach muzeum lub przez stronę internetową (KLIKNIJ TUTAJ).