WYNIKI IV EDYCJI KONKURSU PRO BONO POLONIAE IM. DAWIDA KRUPEJA

W dniu 31  października 2023 r. w siedzibie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej IV edycji konkursu Pro bono Poloniae im. Dawida Krupeja.

Decyzją Komisji wybrano laureatów:

Miejsce I: Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu  || Cykl 12 filmów - etiud

Miejsce II: Stowarzyszenie DISCANTUS || Requiem kaszubskie

Miejsce III: Piotr Zarębski || Sumienie Hioba rzecz o ks. Bolesławie Stefańskim

Wyróżnienia:

Jolanta Juszkiewicz || Wypędzeni_Vertrebiene | Projekt powstał dzięki dofinansowaniu Muzeum Historii Polski projekt Patriotyzm Jutra

Aleksandra Kopij || Piosenki w bieli i czerwieni...część 1.

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych || Inscenizacja bitwy o Osiek 1939 VITO VIVIT HONORE

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Uroczysta gala wręczenia nagród, uświetniona koncertem niepodległościowym Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej , odbędzie się 11 listopada br. o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Przedmiotem Konkursu jest udokumentowanie - zaprezentowanie wskazanego przez Kandydata wydarzenia artystycznego (koncertu, widowiska, spektaklu, wystawy, innego) zrealizowanego w okresie okresu od 1 stycznia 2022 r. do 30 września 2023 r. i promującego polską kulturę w kraju i za granicą, ze szczególnym uwzględnieniem wątków historycznych i patriotycznych oraz promocji historii Polski w latach 1939-1945.

Śp. Dawid Krupej – patron Konkursu Pro bono Poloniae, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, były pracownik Muzeum, radny Miasta Gdańska, pracownik Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; artysta i społecznik, którego praca zawodowa, zacięcie organizatorskie i nieprzeciętne uzdolnienia wokalno-muzyczne służyły podtrzymaniu ducha polskości i były dowodem żywego patriotyzmu kultywowanego w młodym pokoleniu.