Muzeum II Wojny Światowej

Wizyta studentów z Jeny

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku było jednym z organizatorów pobytu studentów Pedagogiki z Uniwersytetu Friedricha Schillera w Jenie. W dniu 19 lipca br. w historycznej sali BHP dawnej Stoczni Gdańskiej pracownicy Muzeum przeprowadzili warsztaty o historii Gdańska w XX wieku na europejskim tle oraz zajęcia o aktualnych przedsięwzięciach edukacyjnych naszej placówki.

Następnie odbyła się wspólna wycieczka na Westerplatte, stanowiąca integralną część zajęć teoretycznych. Goście z Niemiec mogli zapoznać się z dziejami półwyspu w szerokim kontekście m.in. dzięki wystawie plenerowej "Westerplatte: Kurort – Bastion – Symbol." Liczne pytania zadawane pracownikom Muzeum świadczą o dużym zaangażowaniu studentów z Jeny w poznawanie i próbę zrozumienia tragicznej, wspólnej historii.