Uroczystości w Piaśnicy. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939 r.

02.10.2023r. zastępca dyrektora ds. organizacyjnych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – Waldemar Szulc uczestniczył w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939r. zorganizowanych przez Muzeum Piaśnickie w Wejherowie we współpracy z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku oraz Kaszubsko-Kociewskim Stowarzyszeniem im. Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski.

Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia wiązanek kwiatów na grobach nr 1 i nr 2 w Lasach Piaśnickich.

Następnie odbyła się msza święta w intencji ofiar niemieckiej zbrodni pomorskiej 1939 roku w Kościele pw. Chrystusa Króla i Siostry Alicji Kotowskiej w Wejherowie.

Obchody zakończyły się uroczystościami przy Muzeum Piaśnickim w Wejherowie, gdzie odegrano hymn państwowy, wyświetlono spot "Niemiecka zbrodnia pomorska 1939", a następnie zaproszeni goście, w tym zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - Waldemar Szulc, wygłosili okolicznościowe przemówienia. Po oficjalnych wystąpieniach miał miejsce Apel Pamięci i złożenie wieńców.