Promocja albumu „Czas bestii. Terror w okupowanej Polsce 1939–1945”

Zapraszamy na promocję albumu „Czas bestii. Terror w okupowanej Polsce 1939–1945”, która odbędzie się 30 sierpnia 2023 roku o godz. 18:00 w sali kinowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

W promocji uczestniczył będzie prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki. W rozmowie wokół książki wydanej przez IPN wezmą udział:
- dr Adam Pleskaczyński (autor)
- dr hab. Grzegorz Berendt (dyrektor Muzeum II Wojny Światowej)

Spotkanie poprowadzi dr Marek Szymaniak (zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej).

30 sierpnia (środa), godz. 18.00
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
(pl. Władysława Bartoszewskiego 1, sala kinowa, poziom -3)

Opis książki:

Liczący 1200 archiwalnych zdjęć album jest największym wydanym zbiorem fotografii prezentującym oblicza niemieckiego i sowieckiego terroru na okupowanych w latach II wojny światowej ziemiach polskich. Przedstawiono w nim eksterminację polskiej inteligencji i ponurą codzienność okupowanej Polski: masowe egzekucje, aresztowania, pacyfikacje polskich wsi, ale również zagładę ludności żydowskiej, deportacje, wywózki na roboty przymusowe do Niemiec i do sowieckiego Gułagu, funkcjonowanie więzień i wszelkiego rodzaju obozów. Wyselekcjonowany materiał ikonograficzny został opracowany po przeanalizowaniu zawartości liczących kilkadziesiąt tysięcy zdjęć zbiorów Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej i wielu innych instytucji w Polsce i za granicą.

Źródło: IPN