Pokaz filmu „Sprawiedliwy” w Kinie Muzeum | Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

21 marca o godzinie 12:00 zapraszamy do Kina Muzeum na specjalny pokaz filmu „Sprawiedliwy” w reżyserii Michała Szczerbica. Prelekcję przed seansem wygłosi dr hab. Grzegorz Berendt, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

SPRAWIEDLIWY
Reż. Michał Szczerbic, 95 min, 2015, Polska, wojenny

Opis filmu: Jacek Braciak i Ewelinka Zawistowska w historii niezwykłej przyjaźni, która pozwala przetrwać piekło wojny. Hania, 6-letnia sierota (Ewelina Zawistowska) zostaje przygarnięta przez młode, polskie małżeństwo. Mimo ogromnego ryzyka, jakie niesie ze sobą opieka nad żydowskim dzieckiem, Anastazja (Urszula Grabowska) i Jan (Jan Wieczorkowski) decydują się dać dziewczynce nie tylko schronienie, ale i miłość. Dla przybranych rodziców ważne jest nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa Hani , ale także ocalenie jej dzieciństwa. Jednak najważniejszą rolę w życiu Hani odegra Pajtek (Jacek Braciak) wiejski dziwak , który nawet w najtrudniejszych momentach będzie umiał odwrócić jej uwagę od zła tego świata i zarazić swą radością życia.

Data pokazu: 21/03/2024 – godzina 12.00
Miejsce: sala kinowa MIIWS (poziom -3)

Wstęp:
BEZPŁATNY | na podstawie bezpłatnych biletów*
*Zainteresowane grupy szkolne prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: edukacja@muzeum1939.pl
*Widzowie indywidualni proszeni są o pobranie bezpłatnej wejściówki w kasach muzeum lub przez stronę internetową:

Partnerem wydarzenia jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce.