Muzeum II Wojny Światowej

Ogłoszenie konkursu na opracowanie projektu ekspozycji Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w dniu 17 kwietnia br. ogłosiło konkurs na opracowanie projektu ekspozycji wystawy głównej.

Wystawa główna stanowić będzie zasadniczą część Muzeum II Wojny Światowej. Niezależnie od niej przewiduje się wydzielenie w budynku przestrzeni na potrzeby wystaw czasowych. Powierzchnia ekspozycji głównej wynosi ok. 4000 m kw., powierzchnia przewidziana na wystawy czasowe – ok. 1000 m kw. Projekt wizualizacji wystawy głównej stanowić będzie jedną z podstaw tworzenia późniejszego projektu architektonicznego budynku Muzeum. Budynek Muzeum zlokalizowany zostanie na działce przy ul. Wałowej w Gdańsku, przylegającej bezpośrednio do Kanału Raduni.

I nagroda za najlepszą pracę w konkursie wynosi 50.000 euro i zostanie przyznana pracy, która uzyska najwyższą ocenę - co najmniej 70 punktów. Prócz tego Sąd Konkursowy dysponuje funduszem pozostałych nagród(tj. innych niż I nagroda) o łącznej wysokości 50.000 euro. Nagrody mogą być przyznane wyłącznie pracom, które otrzymały co najmniej 50 punktów.

Autorzy trzech prac konkursowych, które uzyskają największą ilość punktów, zostaną zaproszeni do negocjacji w trybie negocjacji bez ogłoszenia, których przedmiotem będzie szczegółowe opracowanie projektu ekspozycji oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad jego realizacją.

Publiczne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas konferencji prasowej Zespołu Rozstrzygającego Sądu Konkursowego 01.10.2009 r. o godz. 11.00 w siedzibie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, ul. Długa 81/83.

Szczegółowa dokumentacja konkursu znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej.