Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego , fot. M2WS

Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku po raz kolejny uczciło pamięć bohaterów biorących udział w Powstaniu Warszawskim. W ramach obchodów 76. rocznicy przygotowano szereg wydarzeń towarzyszących.

Tego dnia w Kinie Muzeum wyświetlone zostały filmy o tematyce powstańczej:

• „7 dni do powstania…”, reż. Andrzej Sapija, 19 min, 2005, Polska, dokumentalny;
  • „Pasta 1944 – 100 lat historii”, reż. Marek Widarski, 22 min, 2008, Polska, dokumentalny;
  • „Powstanie i medycyna. Chcieliśmy żyć.”, reż. Marek Widarski, 53 min, 2013, Polska, dokumentalny.

Na placu przed Muzeum przygotowane zostały zajęcia edukacyjne dla najmłodszych, w czasie których zaprezentowano umundurowanie i broń używaną przez powstańców.

Punktualnie o 17:00 rozpoczął się apel pamięci połączony z koncertem piosenki powstańczej. Na scenie wystąpili Agnieszka Oszczyk, kwartet DownTown Brass, Chór Kameralny Discantus oraz pianistka Ewa Sarwińska-Kowalczyk. Zapis wideo z wydarzenia dostępny jest poniżej.

#M2WSKulturalnie
Aktualności związane z działalnością kulturalną Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.