"Nie pozwól pamięci zarastać trawą... Sprzątnij grób obok"

Wolontariat i Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do udziału w akcji "Nie pozwól pamięci zarastać trawą... Sprzątnij grób obok". 30 października o godz. 11:00 Muzeum Piaśnickie zainicjuje w Wejherowie na zabytkowym cmentarzu przy ul. 3 Maja i starym Cmentarzu Żydowskim projekt sprzątania zaniedbanych grobów na cmentarzach i nekropoliach.

Zorganizuj grupę uczniów, studentów lub wolontariuszy i włączcie się do akcji! 30 października odwiedźcie i zadbajcie o wybrane nekropolie i miejsca pamięci. Wyślijcie zdjęcia na adres: wolontariat@muzeum1939.pl wraz z informacjami o uczestnikach (imię i nazwisko koordynatora/nazwa instytucji) i miejscu przeprowadzenia akcji (adres cmentarza, nekropolii) i... nie pozwólmy pamięci zarastać trawą!

Wybrane fotografie zostaną opublikowane w social mediach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i organizatorów projektu.

W tegorocznej edycji uczestniczą:
• Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku,
• Muzeum Getta Warszawskiego,
• Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie,
• Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni,
• Batalion Dowodzenia Marynarki Wojennej  - Wejherowo,
• 18 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wejherowie,
• Fundacja Reduta Dobrego Imienia - Polska Liga Przeciw Zniesławieniom, Warszawa.

Młodzieżowa Rada i Wolontariusze MIIWŚ odwiedzili już kwatery AK-owskie na Cmentarzu Garnizonowym i Cmentarzu Łostowickim oraz Grób Państwa Jałowieckich na Cmentarzu Srebrzysko.