Muzyczna opowieść o Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”

Muzeum Stutthof oraz Muzeum II Wojny Światowej zapraszają 15 grudnia o godz. 18:00 do sali konferencyjnej MIIWŚ na Muzyczną opowieść o Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”.

O losach symbolu polskiej konspiracji na Pomorzu opowiedzą Tomasz Budzyński, Darek Budkiewicz oraz Michał Jacaszek.

Inspirację do napisania utworów stanowiły teksty z epoki oraz prawdziwe wydarzenia. To niezwykła, artystyczna opowieść o mieszkańcach Pomorza w czasie II wojny światowej. Wśród wielu tematów, jakie poruszane zostaną w utworach znajdziemy odwołania do obrony Oksywia, niemieckiego terroru wobec Polaków na Pomorzu oraz akcji zbrojnych „Gryfa Pomorskiego”.

Za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiadają Tomasz Budzyński (m.in. Armia, 2TM2,3), Darek Budkiewicz (m.in. De Press, Armia) i Michał Jacaszek (jeden z czołowych polskich muzyków sceny elektronicznej). Artyści znani z wielu projektów m.in. współpracowali z Muzeum Stutthof w Sztutowie podczas realizacji „Apelu Cieni”. Teksty utworów napisane zostały przez Wojciecha Byrskiego oraz Sylwestra Szweda.

Wstęp na „Gryf Pomorski” opowieść o Tajnej Organizacji Wojskowej jest bezpłatny. Obowiązują wejściówki:

Projekt TOW „Gryf Pomorski” finansowany jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.