"Muzeum na wodzie" cz. 4 | #M2WSwirtualnie

W ostatniej części prezentujemy informacje odnośnie lokalizacji poszczególnych etapów badań archeologicznych wykonywanych w trakcie lat 2016 – 2019 przez archeologów z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, będącego oddziałem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Poszczególne etapy zostały opisane oraz oznaczone zasięgiem prowadzonych prac poprzez naniesienie ich na współczesne zdjęcie lotnicze półwyspu.

W dzisiejszej odsłonie przypominamy również ciekawostki związane z półwyspem Westerplatte, z którymi uczestnicy rejsu mogli zapoznać się podczas pobytu na naszym statku.

Ostatnia część cyklu zawierająca ciekawostki oraz zakres prac archeologicznych dostępna jest > > > TUTAJ
Eksponaty prezentowane w ramach trzeciej części cyklu znajdziesz > > > TUTAJ
Plansze związane z morskim charakterem służby polskich żołnierzy na terenie Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte dostępne są > > > TUTAJ
Zapoznaj się z pierwszą częścią plansz związanych z projektem "Muzeum na wodzie". Zobacz je > > > TUTAJ