Kombatanci na spotkaniu z dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej

W dniu 11 kwietnia dyrektor Karol Nawrocki wraz z prof. Grzegorzem Berendtem spotkał się z przedstawicielami środowisk kombatanckich województwa pomorskiego. W spotkaniu wzięli udział członkowie Okręgu Pomorskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, w tym prezes prof. kpt. Jerzy Grzywacz i prezes Koła Gdańsk kpt. Ryszard Kozubowski. Pan dyrektor zapewnił kombatantów – świadków i bohaterów wydarzeń II Wojny Światowej - o woli bliskiej współpracy i wsłuchiwania się w ich głosy. Kpt. Jerzy Grzywacz zwrócił uwagę na konieczność odpowiedniego zagospodarowania Półwyspu Westerplatte, ze względu na fakt symbolicznej, heroicznej obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej pod dowództwem mjr. Henryka Sucharskiego we wrześniu 1939 roku. Kombatanci otrzymali zapewnienie, że Westerplatte będzie ważnym miejscem dla działań Muzeum, gdzie docelowo znajdzie się jego filia.