III edycja Festiwalu Kultury Utraconej

Czy można utracić tylko to, co posiadaliśmy? Czy zniszczeniu ulega wyłącznie materia, czy również idee, koncepcje? Czy stratą jest to, że wraz ze śmiercią człowieka znika jego potencjał twórczy? Jak oszacować wartość dzieł, które z powodu wojny nie powstały? Nienapisane wiersze i książki, niezagrane spektakle i koncerty, nieskomponowane piosenki – czy można je wpisać w rejestr bezzwrotnych, okupacyjnych strat?
Na te i inne pytania będzie mógł odpowiedzieć każdy uczestnik III edycji Festiwalu Kultury Utraconej, organizowanego przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Festiwal Kultury Utraconej to niezwykłe wydarzenie, które ma na celu przywrócenie i uhonorowanie kultury, tradycji i dziedzictwa, które zostały utracone w wyniku wojny. Poprzez różnorodne wydarzenia artystyczne, muzyczne, teatralne i edukacyjne, chcemy wspólnie odkrywać, doceniać i celebrować bogactwo kulturowe, które kiedyś istniało.

Festiwal rozpocznie się odsłonięciem muralu, którego projekt autorstwa Marcina Czai zwyciężył w konkursie na Mural Artystyczny promujący III edycję Festiwalu.  Nie możemy zapomnieć o autorskim projekcie O.S.T.R., który zaprezentuje koncert pełen niesamowitej energii. Przed nami również spektakl w przestrzeni miasta Teatru MIGRO, pokaz filmowy - "Bestia", spektakl rodzinny "Ale Kino", a na zakończenie festiwalu potańcówka w towarzystwie Małej Orkiestry Dancingowej.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM FESTIWALU

Inauguracja Festiwalu - Odsłonięcie Muralu

WSTĘP BEZPŁATNY

Gdańsk Wrzeszcz, al. Grunwaldzka 127

godz. 18:00

Pokaz filmowy z muzyką na żywo oraz prelekcją - Film „Bestia” w opracowaniu muzycznym Orkiestry Ludwika Sarskiego, prelekcja Krzysztofa Kornackiego

M2WŚ, Sala konferencyjna

godz. 16:00

Spektakl w przestrzeni miasta - Teatr Migro

WSTĘP BEZPŁATNY

Długi Targ, Gdańsk

godz. 20:00

Koncert autorski - O.S.T.R.

M2WŚ, scena plenerowa

godz. 16:00

Spektakl rodzinny - „Ale kino” wg J.Brzechwy, J. Tuwima, M.Konopnickiej, H.Sienkiewicza, I.Krasickiego, Teatr Lalek Guliwer Warszawa

M2WŚ, sala konferencyjna