Żołnierz służb specjalnych gościem w "Historii nieoczywistej"

O Westerplatte, Cichociemnych, a także o udziale polskich żołnierzy w misji w Iraku będzie można posłuchać w kolejnej audycji z cyklu „Historia nieoczywista”. Tym razem dr Karol Nawrocki porozmawia z kapitanem Wojtkiem, doświadczonym żołnierzem służb specjalnych. Początek programu w środę 29 kwietnia po godz. 21.00 na antenie Radia Gdańsk.

Gość dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, zawodowy żołnierz, pełni służbę od 28 lat: najpierw w jednostkach powietrzno-desantowych, a następnie – aż do dziś – w jednostkach specjalnych. Kapitan ma na swoim koncie kilkaset skoków spadochronowych, 650 godzin nurkowych pod wodą, a także kilka zagranicznych misji wojskowych.

Początek audycji 29 kwietnia po godz. 21.00.

Radia Gdańsk można słuchać on-line oraz na wybranych częstotliwościach.

Przypomnijmy, że w poszczególnych odcinkach „Historii nieoczywistej” prowadzący dr Karol Nawrocki porozmawia o historii z osobami, które na co dzień się nią nie zajmują. Wśród gości znajdą się m.in. biznesmeni, dziennikarze, menadżerowie i sportowcy. Program emitowany będzie w każdą ostatnią środę miesiąca. Łącznie w ciągu roku zaplanowano emisję 12 odcinków tej serii.

Dotychczas gośćmi dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku byli: