Wynik konkursu na projekt muralu promującego Festiwal Kultury Utraconej

Wyniki konkursu na projekt muralu promującego Festiwal Kultury Utraconej

Ogłoszenie wyników konkursu na projekt muralu promującego Festiwal Kultury Utraconej

Zwycięzcą jest Pan Marcin Czaja. Gratulujemy!
Marcin Czaja - urodzony w 1983r w Częstochowie. Studiował na Akademii im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Malarstwa, gdzie obecnie pracuje jako adiunkt w Pierwszej Pracowni Malarstwa pod kierownictwem prof. Mirosława Sikorskiego. Dyplom magistra obronił w 2011r. w pracowni prof. Jacka Waltosia. W 2021 roku pod kierownictwem prof. Mirosława Sikorskiego obronił pracę doktorską pt. „Limbo - obraz jako obiekt przestrzenny". Oprócz malarstwa monumentalnego zajmuje się także rysunkiem oraz grafiką projektową.

Oprócz nagrody głównej przyznano wyróżnienia dla:

Barbary Karpiel,

Macieja Salamona,

Bartosza Skoczkowskiego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Zwycięski projekt będzie można zobaczyć na szczytowej ścianie budynku przy al. Grunwaldzkiej 127 w Gdańsku, przed zbliżającą się III edycją Festiwalu Kultury Utraconej.