Wielkanocny Koncert Dobroczynny na rzecz Hospicjum w Wilnie

Wielkanocny Koncert Dobroczynny na rzecz Hospicjum w Wilnie

W wigilię Niedzieli Palmowej zapraszamy do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na Wielkanocny Koncert Dobroczynny na rzecz Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży biletów oraz palm i serc wielkanocnych zostanie przeznaczony na rzecz budowy oddziału dziecięcego wileńskiego hospicjum. 

Gwiazdami wieczoru będą goście z Wileńszczyzny: znany i ceniony Zespół Tańca Ludowego „Perła” z Niemenczyna, wykonujący tańce narodowe i ludowe polskie, litewskie, ukraińskie, rosyjskie i innych narodów oraz Zespół „Mejszagolanki”, wokalny zespół kobiecy, na którego repertuar składają się polskie pieśni ludowe i patriotyczne, pieśni autorskie, biesiadne i estradowe. 

Piękną oprawą wydarzenia będą oryginalne, wileńskie palmy i ręcznie robione piernikowe serca, tradycyjnie obecne podczas Kaziuków – barwnego jarmarku obchodzonego od ponad 400 lat w Wilnie, 4 marca, ku czci św. Kazimierza, patrona Polski i Litwy. Gościem specjalnym będzie siostra Michaela Rak – założycielka i dyrektor wileńskiego hospicjum.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach Muzeum (od wtorku do niedzieli w godz. 9.30-17.00) oraz na:

https://bilety.muzeum1939.pl/

Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki powstało w 2012 roku i jest prowadzone przez polskie Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. To jedyna tego typu placówka na Litwie. Bezpłatnie udziela pomocy potrzebującym bez względu na narodowość i wyznanie. 

ZTL Perła - Liaudies šokių kolektyvas Perla

Organizatorzy:

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Dom Kresy w Gdańsku 
Gmina Kolbudy – partnerska gmina podwileńskiego Niemenczyna