Plansza zapraszająca na spektakl

17 października o godz. 18:00 zapraszamy na „Westerplatte” - spektakl z piosenkami z udziałem młodzieży z muzealnej grupy teatralnej autorstwa i w reżyserii Jakuba Kornackiego.

„Westerplatte” jest podróżą w czasie, podróżą w zaświaty i wreszcie podróżą w głąb siebie. Za pomocą wehikułu czasu wraz ze współczesnymi bohaterami przenosimy się do Wolnego Miasta Gdańska z 39 r., by doświadczyć atmosfery narastających napięć społeczno-politycznych stopniowo przeradzających się w nienawiść podsycaną nazistowską propagandą. Obserwujemy tragiczne konsekwencje konkretnych decyzji. Machina śmierci bezwzględnie zbiera swoje krwawe żniwa. Nikt jednak nie pozostanie bezkarny. Rozliczenie i konfrontacja z Prawdą są nieuchronne...

Spektakl jest kolażem osobistych historii poszczególnych bohaterów ukazanych w różnych miejscach, sytuacjach i relacjach, na pozór ze sobą niezwiązanych, a ostatecznie składających się na spójny obraz, pogłębiony doświadczeniem wielu perspektyw. Dramatyzm sztuki współtworzą niezwykle przejmujące i refleksyjne utwory autorstwa Jakuba Kornackiego wykonywane przez młodych aktorów do muzyki Adama Szewczyka.

„Westerplatte” uruchamia wyobraźnię, dotyka serca i pobudza sumienie.

Scenariusz, reżyseria, teksty utworów: Jakub Kornacki

Muzyka: Adam Szewczyk

Kostiumy i scenografia: Magdalena Gajewska

Obsada:

Szymon Buczyński, Hanna Irzyńska, Kinga Kaim, Miriam Kornacka, Aleksandra Kosiak, Jagna Kosiak, Michał Kurdziel, Malwina Maciejewska, Agata Małachowska, Filip Ogłuszka, Kacper Opitz, Zofia Ostrowska, Liwia Pabin, Filip Pałyga, Julian Pawłowski, Joanna Raro, Anna Stawicka, Alicja Szlejf, Jakub Sopyło, Zofia Stanisławek, Hanna Stankiewicz, Klaudia Szymańska, Milena Zimny.

Patronat Honorowy: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Patronat medialny: Dzieje.pl, TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk S.A., Trojmiasto.pl

Wydarzenie biletowane.

Bilety w cenie 10,00 zł dostępne na stronie www oraz w kasach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Spektakl odbędzie się w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Zachęcamy do udziału!!!