Spotkanie z Ambasadorem Unijnego Dialogu Młodzieżowego

Spotkanie z Ambasadorem Unijnego Dialogu Młodzieżowego

W czwartek 8 września w Muzeum II Wojny Światowej odbyło się spotkanie z przedstawicielką Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, Ambasadorką Unijnego Dialogu Młodzieżowego – Pauliną Nowak. Spotkanie dotyczyło nowo powstałego Funduszu Młodzieżowego, realizowanego dzięki Narodowemu Instytutowi Wolności za sprawą pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej Piotra Mazurka. 


Współorganizatorem spotkania była Młodzieżowa Rada Muzeum. Podczas wydarzenia przedstawiony został Fundusz Młodzieżowy oraz jego możliwości. Ambasadorka dialogu opowiedziała krok po kroku jak złożyć wniosek, czego powinien dotyczyć i w jaki sposób w niedalekiej przyszłości go zrealizować, rozliczyć i na co zwracać uwagę. Poruszona została także tematyka aktywności młodego pokolenia i jego rola we współczesnym świecie. Nie od dziś wiadomo, że młode pokolenie jest przyszłością lokalnych społeczności, kraju i świata. Wszyscy uczestnicy zgodzili się, że wsparcie finansowe dla mniej doświadczonych i świeżo upieczonych organizacji jest niezwykle istotne i potrzebne. 


W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządów uczniowskich, Młodzieżowej Rady Sopotu, Stowarzyszenia Morena, Fundacji Befriend, Młodzieży Wszechpolskiej oraz organizacji z Elbląga Earth Day Everyday.