"Panny Wyklęte – Panny Sprawiedliwe wśród Narodów Świata"

Premierowy Koncert "Panny Wyklęte – Panny Sprawiedliwe wśród Narodów Świata"

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
dr Karol Nawrocki
ma zaszczyt zaprosić na Koncert Premierowy
„Panny Wyklęte - Panny Sprawiedliwe wśród Narodów Świata”

Podczas Premierowego Koncertu "Panny Wyklęte – Panny Sprawiedliwe wśród Narodów Świata" zaprezentowane zostaną utwory znane zarówno z kultowego już projektu Panny Wyklęte, jak i  kompozycje składające się na album Panny Sprawiedliwe. Najnowszy projekt Darka Malejonka przybliża mroczną rzeczywistość niemieckiego ludobójstwa na narodzie żydowskim oraz niezwykłą odwagę Polaków narażających życie swoje i swoich najbliższych  dla ratowania żydowskich braci i sióstr. To seria niezwykłych portretów ludzi, którzy przeciwstawili się złu, podjęli walkę z polityką Zagłady.

Płyta Panny Sprawiedliwe w sposób szczególny przybliża rolę kobiet, ich heroizm i poświęcenie udowodnione w najstraszliwszej próbie. To też opowieść o istocie człowieczeństwa i prawdziwej miłości, silniejszej niż strach przed śmiercią i sama śmierć.

Na scenie Muzeum II Wojny Światowej wystąpią: Renata Przemyk, Halina Mlynkova, Olga Szomańska, Marika, Kasia Malejonek, Lilu, Mona, Zespół Dziewczyny oraz Darek Malejonek & Maleo Reggae Rockers.

25 lutego (niedziela)
godz. 17.00 (sala konferencyjna, poziom -3)
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
pl. Władysława Bartoszewskiego 1