Koncert świąteczno-noworoczny Chóru Music Everywhere „Na całej połaci śnieg”

Nowy rok to czas na nowe postanowienia i pozytywne inicjatywy!

Serdecznie zapraszamy Państwa na jedyny w swoim rodzaju charytatywny koncert świąteczno-noworoczny Chóru Music Everywhere „Na całej połaci śnieg”, który łączyć będzie repertuar kolędowy, pastorałkowy z utworami o tematyce zimowej i noworocznej. Zespół skupi się na kompozycjach współczesnych, w tym zarówno o charakterze klasycznym, ludowym, jak i rozrywkowym.

Nie zabraknie także tradycyjnych polskich kolęd, jednak nie zawsze w standardowym, znanym wszystkim opracowaniu. W trwającym nadal okresie Bożonarodzeniowym, chór postara się, aby każdy słuchacz wrócił wspomnieniem do najpiękniejszych polskich świąt. Współpracując przy okazji tego wydarzenia z Muzeum II Wojny Światowej, chór wykona specjalnie na tę okazję „Kolędę Warszawską” Z. Preisnera, w opracowaniu Anny Rocławskiej-Musiałczyk, która idealnie wpisze się w konwencję miejsca i samego koncertu.

Publiczność będzie miała okazję, by usłyszeć piękne współbrzmienia takich kompozytorów jak Jacek Sykulski, Andrzej Borzym, Ola Gjeilo, a także kompozycje rozrywkowe zespołu Pentatonix, czy znanego kompozytora gospelowego – Maca Huffa. Koncertowa aura świąteczno-noworoczna oraz zróżnicowany charakter repertuaru chóralnego sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dochód ze sprzedaży biletów w całości zostanie przeznaczony na rzecz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Bilety do nabycia w kasach Muzeum oraz na stronie bilety.muzeum1939.pl  Cena biletu to 10 zł.