„Nasze wspólne Westerplatte”

W najnowszym numerze kwartalnika „Polska Zbrojna. Historia” opublikowany został artykuł autorstwa dr. Karola Nawrockiego „Nasze wspólne Westerplatte”.

Dzięki lekturze tekstu przygotowanego przez dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dowiedzą się Państwo więcej o symbolu Westerplatte i wykorzystywaniu go przez komunistyczną propagandę. Dr Karol Nawrocki pisze również o badaniach archeologicznych prowadzonych przez naszą instytucję na półwyspie Westerplatte, a także przedstawia plany budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, będącego oddziałem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Zachęcamy do lektury powyższego artykułu, jak i najnowszego numeru kwartalnika. Tekst dr. Karola Nawrockiego dostępny TUTAJ.