Nagrody dla filmów Muzeum II Wojny Światowej

Trzy filmy Muzeum II Wojny Światowej zostały nagrodzone przez międzynarodowe i narodowe jury 15. edycji Festiwalu FilmAT. Nasze produkcje uznano za najlepsze w kategoriach „dokumenty i reportaże telewizyjne” oraz „komunikacja turystyczna”.

Festiwal FilmAT jest polskim członkiem Międzynarodowej Organizacji Festiwali Filmów Turystycznych – CIFFT (Comité International des Festivals du Film Touristique) z siedzibą w Wiedniu.

Celem festiwalu jest prezentacja najnowszych trendów w dziedzinie filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, komunikacji turystycznej, filmów korporacyjnych i   instytucjonalnych oraz ocena produkcji audiowizualnych w zależności od ich poziomu artystycznego i możliwości wpływania na grupę docelową. Festiwal wspiera rozwój krajowych i zagranicznych produkcji, a także organizuje odrębny konkurs filmowy dla filmów polskich oraz filmów z całego świata.

Z przyjemnością informujemy, że decyzją międzynarodowego i narodowego jury pod przewodnictwem Zbigniewa Żmudzkiego, nagrody zdobyły trzy produkcje Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku:

• „Dzieci sowieckich deportacji” – konkurs międzynarodowy; kategoria główna: dokumenty i reportaże telewizyjne; I nagroda w kategorii: historia i dziedzictwo (do 30 minut)

• „Powrót do Janowej Doliny” – konkurs narodowy; kategoria główna: dokumenty i reportaże telewizyjne; I nagroda w kategorii: historia i dziedzictwo

• „Kultura wielu wymiarów” – konkurs narodowy; kategoria główna: komunikacja turystyczna; I nagroda w kategorii: produkt turystyczny – atrakcje kulturalne

Jury Festiwalu FilmAT dziękujemy, a pozostałym laureatom składamy gratulacje!

Lista wszystkich nagrodzonych jest dostępna na stronie internetowej Festiwalu.