Koncert kolęd w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

Koncert kolęd w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna zapraszają na koncert kolęd. Wydarzenie odbędzie się 8 stycznia 2022 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, gdzie usłyszymy zarówno znane, jak i dawno zapomniane polskie kolędy wykonywane w międzywojennej stylistyce.

 

 

Koncert w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej będzie niezwykłą okazja do usłyszenia w brzmieniowej stylistyce okresu międzywojennego nie tylko kolęd powszechnie znanych, ale również tych, o których dawno już zapomniano. Niektóre z nich zawieruszyły się w starych kantyczkach, inne przetrwały na czarnych płytach winylowych, a słowa pozostałych zostały napisane zupełnie na nowo. Wszystkie natomiast zostały zebrane w „Śpiewniku kolędowym” Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

 

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. W nowo powstałych, lecz brzmieniowo mocno nawiązujących do okresu międzywojennego aranżacjach  prezentuje utwory z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, Henryka Warsa i wielu innych współczesnych im.

 

Warszawska Orkiestra Sentymentalna w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wystąpi w składzie: Gabriela Mościcka – śpiew, akordeon; Lena Nowak – klarnet; Kazimierz Nitkiewicz – trąbka; Jakub Fedak – wibrafon; Krzysztof Baranowski – gitara, mandolina; Łukasz Owczynnikow – kontrabas; Mateusz Kowalski – perkusjonalia.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Dzieje.pl, GOŚĆ Niedzielny, Radio Gdańsk S.A., Trojmiasto.pl, TVP3 Gdańsk