Koncert Andrzej Nowak i Złe Psy fot. Paweł Raro

Koncert Andrzej Nowak & Złe psy

15 grudnia br. w Muzeum II Wojny Światowej odbył się koncert „Piękna nasza Polska cała”. Na scenie wystąpili Andrzej Nowak & Złe Psy.

Wydarzenie zorganizowane zostało przy okazji premiery trzeciego albumu noszącego tytuł „Duma”. Utwory znajdujące się na płycie wpisują się w konwencję obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Artyści podkreślają, że jest to swoisty hołd dla wolności. Tuż po godzinie 18:00 gości przywitał wraz z ośmiomiesięczną córką Kasią dyrektor Muzeum dr Karol Nawrocki, który chwilę wcześniej został odznaczony okolicznościowym medalem przez Stowarzyszenie Godność.

„Z powodów logistycznych po raz pierwszy jest z nami moja córka Kasia, dlatego postanowiłem stanąć razem z nią. Wydaje mi się, że ten koncert jest właśnie o tym. Piękny koncert Andrzeja Nowaka i Złych Psów to koncert patriotyczny, rockowy o przekazywaniu polskich wartości, dziedzictwie, o mówieniu o polskiej historii między pokoleniami. My też jesteśmy tu po to, aby przekazywać tą wiedzę kolejnym pokoleniom.”

Po przywitaniu gości głos zabrał Andrzej Nowak:

„Witamy was bardzo serdecznie! Mamy zaszczyt i nieprawdopodobną energię w sobie, żeby grać w tym miejscu dla was.”

Dla słuchaczy koncertu przygotowano niespodziankę. Do wykonania utworu „Polska (potęga istnienia)” zaproszono dzieci z teatru działającego przy Muzeum II Wojny Światowej. Mali artyści dołączyli również do zespołu podczas kolędy „Cicha noc” kończącej całe wydarzenie. Z okazji Bożego Narodzenia dla gości przygotowane zostały upominki.

Andrzej Nowak & Złe Psy – energetyczny zespół, słynący z widowiskowych koncertów, podczas których sceniczny magnetyzm i charyzma Andrzeja Nowaka są gwarancją niezapomnianych przeżyć. Artyści współpracowali m.in. z Guns N’ Roses, Uriah Heep, Zakkiem Wylde’em, Billym Idolem, Budką Suflera, Hungaricą, Tadeuszem Nalepą i Martyną Jakubowicz oraz występowali na festiwalu w Opolu.

Andrzej Nowak – kompozytor, producent, założyciel i lider zespołu TSA, autor ponad 80 płyt, został uznany przez prestiżowy amerykański magazyn muzyczny „Guitar Player” za jednego z najlepszych gitarzystów rockowych lat 80. XX w.

Bardzo dziękujemy mecenasowi wydarzenia Grupie Energa, a także patronom medialnym TVP Gdańsk, Radiu Gdańsk i Gdańskiej Strefie Prestiżu.