Dzień Dziecka w Muzeum II Wojny Światowej

Z okazji Dnia Dziecka dyrektor Muzeum II Wojny Światowej dr Karol Nawrocki spotkał się z pięćdziesięciorgiem dzieci z gdańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dyrektor powitał opiekunów wraz dziećmi, którym złożył życzenia z okazji ich święta, i rozmawiał z nimi o ich planach na przyszłość.

Na małych gości Muzeum czekał słodki poczęstunek w formie śniadania oraz drobne upominki. Po smakowitym początku dnia dzieci udały się wraz z muzealnymi edukatorami na zwiedzanie wystawy dla dzieci „Podróż w czasie – historia pewnej rodziny”. Grupa żywo reagowała na zajęcia i chętnie odpowiadała na pytania edukatorów.

Po części edukacyjnej spotkania dzieci zostały zaproszone do Strefy VR, gdzie przy pomocy specjalnych gogli mogły wziąć udział w „Wirtualnym spacerze po Westerplatte”, jednej z najnowocześniejszych prezentacji muzealnych na świecie. W pięknej oprawie aktualnych panoram Westerplatte – również ze zdjęciami z lotu ptaka – dzieci obejrzały archiwalne zdjęcia, wysłuchały wspomnień Obrońców i poznały historię bohaterskiej obrony dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Sądząc po ich wesołych reakcjach, był to dla nich dzień pełen pozytywnych wrażeń.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku już po raz drugi organizuje atrakcje związane z Dniem Dziecka dla naszych najmłodszych zwiedzających. W tym roku wszystkie dzieci wchodzą na wystawę główną i dziecięcą za symboliczną złotówkę. Zapraszamy!