Przejdź do treści

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ KATALOG WYSTAWY GŁÓWNEJ

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ KATALOG WYSTAWY GŁÓWNEJ

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku udostępnia przyszłym zwiedzającym katalog wystawy stałej.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku udostępnia przyszłym zwiedzającym katalog wystawy głównej. Na największej w Polsce narracyjnej, multimedialnej ekspozycji zobaczyć będzie można około  2 tys. interesujących eksponatów. Jej powstanie to efekt wielu lat pracy zespołu historyków Muzeum II Wojny Światowej oraz Kolegium Programowego skupiającego wybitnych badaczy polskich i zagranicznych.

Wystawa jest w tej chwili produkowana i montowana w budynku muzeum. Jej montaż ma się zakończyć w lutym 2017 r. Ekspozycja już teraz budzi żywe zainteresowanie. Zdecydowaliśmy się na udostępnienie jej katalogu, aby toczące się wokół Muzeum dyskusje  miały rzeczowy charakter i odnosiły się do rzeczywistego kształtu wystawy.

Katalog oprócz prezentacji eksponatów, zawiera historyczne komentarze i jest zwięzłym kompendium wiedzy o II wojnie światowej. Katalog został wydany w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Publikację można nabyć w księgarniach i w księgarni internetowej motyleksiążkowe.pl w wersji polskiej i angielskiej.

Opis bibliograficzny: Muzeum II Wojny Światowej Katalog wystawy głównej, praca zbiorowa, Gdańsk 2016, ss.252. wym. 230 x 280 mm, okładka miękka