Przejdź do treści
Koncert „Artyści na barykadach”
01/08/2021
Godzina wydarzenia
17:00

Koncert „Artyści na barykadach”

1 sierpnia br. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zostanie zorganizowany koncert „Artyści na barykadach”. Wydarzenie będzie hołdem dla artystów, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim, takich jak Hanna Brzezińska, Mira Zimińska oraz oczywiście Mieczysław Fogg. Początek o godz. 17.00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego.

 

Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasach muzealnych oraz w sprzedaży internetowej. Koncert będzie transmitowany w mediach społecznościowych MIIWŚ.

 

Narrację koncertu poprowadzi prawnuk Mieczysława Fogga, Michał Fogg, popularyzator jego twórczości, od lat dzielący się historią, pamiątkami i wspomnieniami po pradziadku. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną prywatne zdjęcia artysty wzbogacone opowieściami przekazywanymi w rodzinie z pokolenia na pokolenie.

 

Specjalnie z tej okazji zaaranżowano utwory artystów okresu międzywojennego, którzy podczas Powstania Warszawskiego mieli bardzo ważną misję podtrzymywania na duchu powstańców i mieszkańców Warszawy, a robili to najlepiej jak potrafili – poprzez muzykę.

 

WIĘCEJ INFORMACJI >>>