Wirtualne Wystawy

Korzystając z najnowszych technologii, przygotowujemy wirtualne wersje naszych wystaw czasowych, które zostały zaprezentowane w MIIWŚ. Zachęcamy do zwiedzania ekspozycji online!

ZOFIA KOSSAK "TAK, TAK; NIE NIE"

Na kilkunastu planszach ukazano kolejne etapy życia pisarki i konspiratorki. Od rozpoczynającej swoją przygodę z piórem młodej kobiety, przez organizującą pomoc ludności żydowskiej nieustraszoną działaczkę polskiego państwa podziemnego, po witaną entuzjastycznie przez fanów na warszawskim Okęciu uznaną autorkę. Przygotowana przez muzeum ii wojny światowej w gdańsku wystawa nie zostawia nas jednak z Zofią Kossak (Szczucką-Szatkowską) jako wyłącznie postacią pomnikową. Na prezentowanych fotografiach widzimy ją również w czasie prywatnym – w otoczeniu najbliższych, podczas codziennych zajęć

ZOFIA KOSSAK "TAK, TAK; NIE NIE"
TADEUSZ PIETRZYKOWSKI – WOJOWNIK O DUSZY ARTYSTY

TADEUSZ PIETRZYKOWSKI – WOJOWNIK O DUSZY ARTYSTY

Na wystawie przedstawionych jest 29 obrazów autorstwa Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego. Prace wykonane są w różnych technikach i podejmują wiele tematów. Na ekspozycji podziwiać można przedstawienia walczących bokserów, najbliższych artysty, a także pejzaże i sylwetki zwierząt.

WYSTAWA "THE AIRMEN"

Ekspozycja w nowatorski i artystyczny sposób ukazuje projekt fotograficzny „The Airmen” autorstwa artysty fotografika Michała Solarskiego. Na wystawę składają się unikatowe portrety bohaterów Polskich Sił Powietrznych u schyłku ich życia, zdjęcia lotników należące do zbiorów Muzeum II Wojny Światowej oraz teksty przybliżające zwiedzającemu tematykę ekspozycji.

Wystaw „The Airmen”
Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku

POLACY W WOLNYM MIEŚCIE GDAŃSKU

Wystawa plenerowa „Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku” została przygotowana z okazji przypadającej w 2020 r. setnej rocznicy tworzenia tej quasi-państwowej jednostki terytorialnej. Zaprezentowany na ekspozycji temat skupia się wokół opowieści o węzłowych zagadnieniach wiążących się z wielowymiarową aktywnością Polaków zamieszkujących w latach 1920-1939 Wolne Miasto Gdańsk.