Koncert kolęd Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pt.: „Święta Noc”
13/01/2024
Godzina wydarzenia
18:00

Koncert kolęd Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pt.: „Święta Noc”

13 stycznia 2024 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na koncert kolęd Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pt.: „Święta Noc”.

 

„Święta Noc”  Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”  to  koncert ujmujący ciepłem i magią świąt Bożego Narodzenia, w który wprowadzają najpiękniejsze kolędy i pastorałki. W programie usłyszymy „Bóg się rodzi”, „Jezus malusieńki”, „Cichą Noc” oraz „Adeste fideles”. Całość programu ubarwiona jest góralskimi gawędami recytowanymi przez Piotra Hankusa – Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi, które wprowadzają słuchaczy w niepowtarzalny świąteczny klimat. 

 

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to instytucja kultury o szerokiej działalności artystycznej, kultywująca tradycje narodowego dziedzictwa oraz promująca polską twórczość ludową i narodową. W swojej bogatej ofercie koncertowej posiada programy galowe – będące kwintesencją działalności artystycznej Zespołu, wokalno-instrumentalne – muzyki klasycznej i religijnej, edukacyjne, a także niepowtarzalne widowiska – będące wynikiem poszukiwań nowych form wyrazu artystycznego.

 

Zespół jest prężnie działającą instytucją kultury. W szerokim zakresie i wielopłaszczyznowo aktywnie funkcjonuje w procesach dynamicznych przemian i rozwoju współczesnej kultury, wspierając jej gospodarkę kreatywną. Zespół porusza się w sferze tradycji kultury regionalnej i narodowej, dając dowody doskonałej adaptacji do wymogów współczesnego rynku muzycznego. W ramach programowej działalności edukacyjnej doskonali wiedzę dzieci, młodzieży i nauczycieli o bogactwie artystycznym regionu. Poprzez działania edukacyjne i stwarzanie warunków do żywego kontaktu z regionalnym dorobkiem kulturowym, zajmuje się jego promocją.

 

13 stycznia 2024 r. (sobota) o godz. 18:00

Sala konferencyjna im. Jana Olszewskiego w MIIWŚ

Ceny biletów: normalny 50 zł / ulgowy 30 zł 

KUP BILET