Dyrektor Muzeum dr Karol Nawrocki spotkał się z Konsulem Ukrainy w Gdańsku Łwem Zacharczyszynem

W związku z trwającymi przygotowaniami do ogólnopolskich obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki spotkał się dzisiaj z Konsulem Ukrainy w Gdańsku Łwem Zacharczyszynem.

Głównym tematem rozmów był program przypadających w tym roku, uroczystych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej - tragicznego konfliktu, który na zawsze zmienił ład polityczny i społeczny w Europie, a wielowiekowe współistnienie wielu kultur przeobraził w chaos.

Muzeum przygotowuje szereg uroczystości mających na celu upamiętnienie wydarzeń i najważniejszych postaci związanych z działaniami z 1939 roku. Już w styczniu 2019 r. na stronie internetowej muzeum1939.pl/kalendarium1939 ruszyło KALENDARIUM ROKU 1939, które dzień po dniu, przybliża ciekawostki związane nie tylko z działaniami wojennymi, ale także z życiem codziennym Polaków w ostatnim półroczu pokoju i pierwszych miesiącach wojny.