Bokser Nikodem Jeżewski oraz promotor Krystian Każyszka w „Historii Nieoczywistej”

Pięściarz Nikodem Jeżewski oraz promotor bokserski Krystian Każyszka byli gośćmi dr. Karola Nawrockiego w kolejnej audycji z cyklu „Historia Nieoczywista” na antenie Radia Gdańsk.

Pochodzący z Kościerzyny Nikodem Jeżewski jest aktualnym międzynarodowym mistrzem Polski w wadze junior ciężkiej i jedną z nadziei polskiego boksu w tej kategorii. Tytuł wywalczył podczas październikowej gali „Kaszubski Gryf Pomorski Rocky Boxing Night” w Wielkim Klinczu, która odbyła się pod patronatem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Dr Karol Nawrocki porozmawiał również z szefem grupy Rocky Boxing Promotion Krystianem Każyszką. Promotor bokserski z Kościerzyny pracuje nad organizacją kolejnej gali „Rocky Boxing Night” pod patronatem naszego Muzeum, którą zaplanowano na 11 grudnia w Wielkim Klinczu. Co ważne, wydarzenie będzie nosiło imię Jana Biangi – wielkiego boksera i trenera związanego z klubem Gedania Gdańsk, który odmówił podpisania volkslisty, za co trafił do obozów Neufahrwasser, Stutthof, Sachsenhausen i Mauthausen-Gusen.

Nikodem Jeżewski oraz Krystian Każyszka opowiedzieli dyrektorowi Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku o tym, czym dla nich jest boks i co daje jego trenowanie. Ponadto dr Karol Nawrocki porozmawiał z gośćmi o początkach boksu, jego historii, bokserskiej technice na przestrzeni dekad, ale również o Harrym Hafcie, Tadeuszu Pietrzykowskim czy wspomnianym Janie Biandze.

Audycja dostępna jest TUTAJ.

Przypomnijmy, że w poszczególnych odcinkach „Historii Nieoczywistej” prowadzący dr Karol Nawrocki rozmawia o historii z osobami, które na co dzień się nią nie zajmują. Wśród gości są m.in. biznesmeni, dziennikarze, menadżerowie oraz sportowcy, osoby ze świata kultury i sztuki. Program emitowany jest w każdą ostatnią środę miesiąca na antenie Radia Gdańsk.

Dotychczas gośćmi dr. Karola Nawrockiego byli: