Zapraszamy na spektakl pt. „Śluby młodości”. W okupowanym Krakowie młodzi ludzie tworzą teatr, który staje się ich światem wolności i nadziei.
Zimą 1942 roku, zainspirowane sztuką Teatru Rapsodycznego, siostry Różyckie postanawiają nie odkładać marzeń na później, lecz podążyć za głosem serca. Wraz z przyjaciółmi tworzą własny konspiracyjny teatr i przygotowują spektakl, który staje się nie tylko artystycznym wyrazem, ale także aktem odwagi i sprzeciwu wobec okupacji.
Równolegle do teatralnych przygotowań, młodzi bohaterowie mierzą się z codziennymi wyzwaniami życia pod okupacją niemiecką. Każdy dzień przynosi kolejne wyzwania i stawia ich przed wyborami oraz dylematami moralnymi.
„Śluby młodości” to poruszająca opowieść o sile wspólnoty i o tym, że nawet w mroku wojny można odnaleźć światło.
Spektakl powstał w ramach IV edycji Muzealnej Grupy Teatralnej. Na scenie wystąpią uczniowie trójmiejskich szkół ponadpodstawowych i studenci uczelni wyższych. Spektakl zalecany jest od 13. roku życia.
Scenariusz i reżyseria: Daria Sudomir
Przygotowanie wokalne: Natalia Harmasz
Choreografia: Daria Baturko
Prapremiera: 27 marca 2026 r., godz. 18:00 (Międzynarodowy Dzień Teatru)
Kolejne pokazy: 28 marca o godz. 18:00 oraz 30 i 31 marca o godz. 11:00