Wieczór poświęcony osobie księcia Mieczysława Pieriejasławskiego-Jałowieckiego

28 czerwca w Londynie w Ambasadzie RP odbył się wieczór poświęcony osobie księcia Mieczysława Pieriejasławskiego-Jałowieckiego.

W wydarzeniu wzięli udział dr hab. Grzegorz Berendt, p.o. dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, prof. Piotr Wilczek, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Mateusz Stąsiek, Konsul Generalny RP w Londynie. Spotkanie uświetnił monograficzny wykład prof. dr. hab. Marka Kornata.

Książę Jałowiecki był pierwszym przedstawicielem rządu Rzeczypospolitej w Wolnym Mieście Gdańsku – to z jego inicjatywy udało się wykupić Westerplatte z rąk niemieckich w pierwszej połowie XX wieku.

Delegacja Muzeum podczas swojej wizyty w Londynie odwiedziła cmentarz w Beckenham, gdzie znajduje się grób księcia Mieczysława Jałowieckiego.

W dniu 28 czerwca br. w Londynie w Ambasadzie RP odbył się wieczór poświęcony osobie księcia Mieczysława Pieriejasławskiego-Jałowieckiego. Przemawia prof. dr hab. Grzegorz Berendt - p.o. dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
W dniu 28 czerwca br. w Londynie w Ambasadzie RP odbył się wieczór poświęcony osobie księcia Mieczysława Pieriejasławskiego-Jałowieckiego. Na zdjęciu publikacja poświęcona postaci księcia.