Muzeum II Wojny Światowej

Projekt architektoniczny Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku mianowany do „Wydarzenia Historycznego Roku”

Plebiscyt "Wydarzenie Historyczne Roku" został ogłoszony przez Muzeum Historii Polski i portal "Historia.org.pl". Celem konkursu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w 2010 roku i popularyzacja historii.

Wśród dziesięciu finalistów znalazł się projekt budynku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, który został wyłoniony 1 września 2010 r. w ramach międzynarodowego konkursu architektonicznego. Autorem zwycięskiego projektu jest studio architektoniczne „Kwadrat” z Gdyni.

Zwycięzcę plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku” wyłonią internauci. Głosować można za pośrednictwem strony http://plebiscyt.muzhp.pl/. Głos można oddać wyłącznie na jedno z 10 wydarzeń. By zagłosować należy podać swój adres e-mail, a następnie aktywować głos klikając na link nadesłany do wskazanego e-maila.

Zapraszamy do głosowania. Wyboru można dokonać do 31 marca 2011 roku.

Więcej informacji o plebiscycie na stronie: www.historia.org.pl