Projekcja filmu pt. „Portrecista”

Zapraszamy na projekcję filmu pt. „Portrecista” (reż. Ireneusz Dobrowolski) i spotkanie z Anną Dobrowolską, autorką książki pt. „Byłem fotografem w Auschwitz. Prawdziwa historia Wilhelma Brassego”. Po seansie rozmowę z pisarką poprowadzi dr hab. Grzegorz Berendt, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Film „Portrecista” to przejmujące wspomnienia utalentowanego fotografa, którego wojenne realia zmusiły do zmierzenia się z niewyobrażalnym ogromem ludzkiego cierpienia w Auschwitz. Wstrząsającą narrację filmową uzupełniono materiałami ikonograficznymi i archiwalnymi.

Książka „Byłem fotografem w Auschwitz. Prawdziwa historia Wilhelma Brassego” jest wielowymiarowym zapisem przeżyć wrażliwej, wybitnej jednostki, która mierzy się z tragedią Holokaustu. Czytelnik poznaje szczegóły obozowej codzienności, w tym postacie oprawców i ofiar.

Anna Dobrowolska od 2002 r. zajmuje się zawodowo publicystyką i produkcją filmową. W swoim dorobku ma m.in. dzieła fabularne, dokumentalne, musicale czy programy telewizyjne. Obecnie pracuje nad filmem fabularnym, który będzie opowieścią o życiu Wilhelma Brassego.

31 stycznia 2023 r. o godz. 17:00

Sala kinowa MIIWŚ (poziom –3)