Prof. Anna Wolff-Powęska oraz prof. Jerzy Borejsza, członkowie Kolegium Programowego. Fot. Roman Jocher

Posiedzenie Kolegium Programowego

2 września br. odbyło się posiedzenie Kolegium Programowego Muzeum II Wojny Światowej. Podczas posiedzenia członkowie Kolegium zapoznali się ze stanem prac nad budową Muzeum oraz wykonaniem wystawy. Znaczną część spotkania poświęcono dyskusji nad koncepcją audioprzewodników oraz działaniom i projektom naukowym, które przedstawił kierownik Działu Naukowego dr hab. Rafał Wnuk.

Ponadto, członkowie Kolegium zwiedzili otwartą w maju wystawę czasową Muzeum pt. "45. Koniec wojny w 45 eksponatach" oraz udali się z wizytą na plac budowy Muzeum II Wojny Światowej przy ul. Wałowej.

Kolegium Programowe Muzeum II Wojny Światowej tworzą wybitni historycy z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Izraela. Funkcję Przewodniczącego Kolegium pełni prof. Norman Davies. W 2015 r. do grona członków Kolegium Programowego dołączyli prof. Anna Wolff-Powęska oraz prof. Élie Barnavi.