KŁAMSTEWKO

KŁAMSTEWKO
Reż. Lulu Wang, 98 min, 2019, Chiny, USA, komediodramat

Złoty Glob dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu (Awkwafina)

Uwielbiany przez widzów i krytyków, jeden z najlepszych filmów roku z nagrodzoną Złotym Globem dla najlepszej aktorki rewelacyjną Awkwafiną!

„Kłamstewko” to pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń komedia o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją, podróżując z odległych stron świata, pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego ​„Między słowami” ​ Sofii Coppoli. W rolach głównych: Awkwafina, nagrodzona Złotym Globem dla najlepszej aktorki w musicalu lub komedii, i niesamowita Shuzhen Zhao, która za rolę ukochanej babci Nai Nai zdobyła nominacje m.in. do Film Independent Spirit Awards i Satellite Awards.

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni? Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.